CZĘSTO ZADAWANE PYTANIA
Należy zaznaczyć, że lokale mieszkalne w zasobach towarzystw, wybudowane przy wykorzystaniu kredytu udzielonego przez Bank Gospodarstwa Krajowego na podstawie wniosków złożonych do dnia 30 września 2009 r., mogą być wyodrębnione wyłącznie na rzecz osoby fizycznej, będącej jednocześnie najemcą lokalu mieszkalnego i stroną umowy w sprawie partycypacji w kosztach budowy tego lokalu. Decyzję o wyodrębnieniu na własność lokalu mieszkalnego podejmuje zgromadzenie wspólników, walne zgromadzenie akcjonariuszy albo walne zgromadzenie. Informujemy, że 19.03.2012r. Zespół ds. budownictwa społecznego na terenie m. st. Warszawy, powołany przez Prezydenta m. st. Warszawy, podjął uchwałę nr 1/2012, zgodnie z którą nie przewiduje się wyodrębniania na własność lokali mieszkalnych będących w zasobach Towarzystw Budownictwa Społecznego, w których 100% udziałów posiada m. st. Warszawa.
- dowód osobisty najemców (wszystkie osoby dorosłe);
- zaświadczenie z Urzędu Skarbowego o dochodach osiągniętych w ubiegłym roku podatkowym (wszystkie osoby dorosłe);
Ponadto przy podpisaniu umowy wszystkie pełnoletnie osoby tworzące gospodarstwo domowe składają:
- oświadczenie o braku tytułu prawnego do innego lokalu mieszkalnego,
- oświadczenie o solidarnej odpowiedzialności za zapłatę czynszu i opłat pozaczynszowych,
- zgodę na przetwarzanie danych osobowych dla potrzeb statutowych TBS Warszawa Północ Sp. z o.o.
Opłaty pozaczynszowe (zaliczki) podlegają rozliczeniu raz na 12 miesięcy, zgodnie z obowiązującym w Spółce Regulaminem rozliczania kosztów dostawy mediów.
Pisemne wnioski Partycypantów, w przedmiocie wyrażenia zgody na dokonanie cesji partycypacji, rozpatrywane są indywidualnie przez Zarząd Spółki.